1 senergos 3 4

Trafostanice a amorfní transformátory


Společnost Senergos a.s. je na evropském trhu významným dodavatelem technologií pro transformaci napětí o napěťových hladinách 6-35 kV. Významnou součástí našeho sortimentu jsou dodávky, montáže, uvedení do provozu a servis transformátorů a kioskových trafostanic

Kioskové trafostanice řady ELSEN 

Zabýváme se dodávkami kompletně vybavených trafostanic vlastního designu na klíč včetně osazení speciálními transformátory s amorfním jádrem SEAm1. Kiosková trafostanice společnosti Senergos a.s. je polozapuštěnou blokovou stanicí s vnější obsluhou, která je vhodná pro distribuční síť 22/0,4 kV, napájení odběrných míst různého charakteru (výrobní závody, průmyslové zóny, obchodní centra atd.)či pro vyvedení výkonu z různých zdrojů elektrické energie (FVE, VTE, MVE)

Naše trafostanice řady ELSEN splňují veškeré evropské normy pro blokové trafostanice VN/NN (EN 61330, EN 62271-202:2014-03 a EN 62271-200). Nedílnou samozřejmostí je rovněž splnění nejnáročnějších kritérií distributorů el. energie (E.ON, ČEZ, PRE). Trafostanice společnosti Senergos a.s. jsou odzkoušeny se zkratovou odolností 20kA/1s.

 

Technologická zařízení jsou umístěna v prefabrikovaném železo-betonovém kiosku. Mezi největší výhody patří rychlost výstavby, velmi malá zastavěná plocha (nejmenší kiosková trafostanice na trhu), vysoká provozní spolehlivost s nízkými pořizovacími náklady a náklady na údržbu. Na přání objednatele je možno změnit vnější vzhled (barvu zdí či střechy) trafostaice.

 

V rámci komplexního řešení na klíč zajišťujeme:

 

- projektovou dokumentaci včetně vyřízení stavebního povolení a technické podpory,

- provedení výkopů včetně osazení uzemňovací soustavy,

- dodávku a montáž trafostanice včetně veškeré technologie a kabeláže nn a vn,

- terenní úpravy po reaizaci,

- uvedení do provozu včetně revize.

 

Trafostanice ELSEN Trafostanice Elsen 1


 

Amorfní transformátory SEAm1

Jedná se o třífázové hermetizované transformátory, které mají magnetický obvod vyrobený z amorfních plechů (feromagnetická slitina na bázi Fe, Si, B). Amorfní magnetické materiály se vyznačují vysokou permeabilitou a mají nízkou magnetickou anizotropii (tzn. mají ve všech směrech stejné magnetické vlastnosti). Speciální metalurgický postup velmi rychlého ochlazení zajišťuje amorfní strukturu materiálu, která je nezbytná k eliminaci provozních ztrát. Užitím těchto speciálních a inovativních transformátorů lze dosáhnout až o 70% menších ztrát čímž významně přispívají ke snížování nákladů a zatížení životního prostředí.Naše transformátory jsou prakticky bezúdržbové a hermeticky uzavřené.

 

Výhody použití amorfního transformátoru:  

- ultra nízké ztráty,

- návratnost extra investice cca 4 roky, po kterých přetrvávají ekonomické výhody po celou dobu životnosti výrobku bez ohledu na zatížení,

- odolný vůči mechanickému poškození (amorfní jádro má i při mechanickém poškození stejné magnetické vlastnosti),

- nízký nárust oteplení jádra a vinutí,

- lepší odolnost proti zkratu,

- nízké provozní náklady,

- odolný proti korozi,

- šetrný k životnímu prostředí (všechny naše transformátory splňují nařízení EK 548/2014 TIER 2).

 

Základní parametry amorfních transformátorů Senergos a.s.:

Jmenovitý výkon / řada:          250kVA, 400kVA, 630kVA

Jmenovité napětí:                   22kV

Jmenovitý kmitočet:                50Hz

Chlazení:                                ONAN

Materiál vinutí:                        Cu/Al

Rozsah odboček:                     +/- 5% s krokem 2,5%

 

Speciální služby:

V rámci zkvalitňování služeb našim zákazníkům nabízíme rovněž možnosti prodloužených záručních a garančních lhůt, pozáruční servis a revize. Dodávka transformátoru či trafostanice ELSEN může rovněž zahrnovat speciální službu tzv. pohotovostního režimu (dodání náhradního transformátoru k okamžité instalaci do 24 hodin). Pro tyto účely máme amorfní transformátory SKLADEM.

 

 250kVA63kVA

 

Senergos, a.s., Družstevní 452/13a, 664 49 Ostopovice